Marketing i reklama

Kiedy najlepiej zamawiać kalendarz trójdzielny dla swojej firmy?

Chcąc zamówić kalendarze reklamowe, trzeba zastanowić się nad ich wyglądem, ilością, zastosowaniem. Co więc, trzeba nawet wybrać moment złożenia zamówienia. Kiedy powinno się, a kiedy warto zamówić kalendarz, tak by maksymalnie na tym zyskać? Okazuje się, że z tego powodu też można odnieść dodatkowe korzyści. Należy więc temat mocno przemyśleć.

Zamawiać kalendarze reklamowe przed końcem roku czy w nowym?

Wiele firm mając zamiar zamówić kalendarze trójdzielne producent pomoże, a te modele będą służyły im do działań marketingowych na cały kolejny rok. Na przykład święta Bożego Narodzenia jest to czas, kiedy wręczają je wraz z innymi drobiazgami swoim pracownikom i zasłużonym klientom. Bo elegancko i ładnie wykonane faktycznie świetnie się do tego nadają. Zamawiają je przed końcem starego roku u producenta kalendarzy, aby móc już na początku nowego, rozdawać wszystkim klientom, którzy pojawią się w firmie. Nierzadko decydują się na zamówienie kalendarzy dopiero po nowym roku. Nie spieszą się ze względu na to, że i tak mają zamiar wykorzystać je do planowanych w ciągu roku kampanii reklamowych. Trzeba jednak mieć świadomość faktu, iż dobry producent kalendarzy dla firm ma na ogół bardzo dużo zamówień, wielu klientów. W efekcie tego terminy realizacji wszystkich zleceń na kalendarze, mogą się nieco wydłużyć. Jeśli zamawiający ma już konkretny plan na zastosowanie tych kalendarzy, konkretne zamiary wobec nich, powinien wziąć pod uwagę właściwy moment złożenia zamówienia, aby tych planów sobie nie popsuć.

Kalendarz na zamówienie złożone w okresie wakacyjnym

Są firmy, które zamawiają kalendarze trójdzielne firmowe każdego roku – aldo-kalendarze.pl/kalendarze-trojdzielne. Niektóre z nich robią to już w okresie wakacyjnym. Po co tak wcześnie? Przede wszystkim dlatego, by mieć je na czas. Zamawiają kalendarze na spokojnie i nie wydzwaniają do producenta co chwilę z zapytaniem, czy są już gotowe. Warto pamiętać, że producent kalendarzy trójdzielnych i książkowych i wszystkich pozostałych ma w tym czasie dużo mniej pracy. Najwięcej klientów jednak zamawia kalendarze pod koniec roku. I wówczas terminy oczekiwania na zamówienie są zdecydowanie dłuższe. Okres wakacji to dobry moment, aby na spokojnie zastanowić się nad sposobem wykończenia kalendarzy. By przejrzeć portfolio producenta. By w ogóle z nim porozmawiać i wybrać najlepsze rozwiązania. Nie zapominajmy, że kalendarze służą zwykle przez minimum rok. Nie mogą w trakcie roku się znudzić, zniszczyć, czy coś w tym stylu. Muszą więc być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na to potrzeba czasu i wielu konsultacji, na co pod koniec roku czy na początku nowego, za bardzo nie ma.

Moment zamówienia a ceny kalendarzy trójdzielnych

Wiele osób zamawiających kalendarze trójdzielne zastanawia się nad właściwym na to momentem tylko z powodu chęci otrzymania ich na czas. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że czas złożenia zamówienia przekłada się automatycznie na koszty. Jeśli ktoś zamawia kalendarze na chwilę przed końcem roku, to musi mierzyć się z ryzykiem wyższych cen. Jeżeli planuje zamówić kalendarze w przyszłym roku, musi spodziewać się, że ceny mogą wzrosnąć. Jak to z wszystkim, po nowym roku zwykle wiele rzeczy, o ile nie wszystko, drożeje. Tak samo może być z kalendarzami. Jeśli zamawiający zdecyduje się wcześniej zamówić kalendarz trójdzielny cena będzie niższa. Tym bardziej, jeśli zrobi to już w okresie wakacyjnym. W tym czasie nierzadko trafiają się nawet atrakcyjne promocje, gdyż wiele firm właśnie z tym zamiarem czeka do końca roku i w okresie wakacyjnym producenci nie mają za dużo pracy. Warto w takim razie dobrze przemyśleć moment złożenia zamówienia, ponieważ od niego zależna będzie również cena. A cena w przypadku hurtowych ilości kalendarzy ma duże znaczenie. Przynajmniej dla większości klientów.

Wybierz jak najszybciej kalendarze trójdzielne dla swojej firmy

Z powyższego wynika, że są lepsze i gorsze momenty na złożenie zamówienia na kalendarze. Warto więc dobrze przemyśleć ten temat znacznie wcześniej, by dokonać właściwego wyboru. Termin zamówienia ma wpływ na szybkość realizacji, a nawet na cenę. Jeśli więc zamawiający chce mieć kalendarze reklamowe na czas i nie wykosztować się zbytnio, tym bardziej jeśli tak naprawdę nie musi, to powinien złożyć zamówienie znacznie wcześniej. Może nawet w okresie wakacyjnym. To na pewno nie zaszkodzi, a może przynieść jedynie same korzyści.