Dom i ogród

Ozdobne żarówki, jako element dekoracji wnętrz

Oświetlenie jest istotnym elementem, który bierzemy pod uwagę projektując i wykańczając wnętrza. Obecnie dostępny jest szeroki wybór lamp i żyrandoli, które od klasycznych kształtów i fasonów przechodzą w abstrakcyjne i finezyjne kształty. Aktualnie już nie tylko lampa stanowi oświetlenie, bowiem sama żarówka może pełnić element ozdobny. Coraz częściej spotyka się klosze uformowane z drucików, które mają pełnić tylko tło, a głównym elementem dekoracyjnym jest właśnie żarówka. Jakie rodzaje żarówek ozdobnych są aktualnie dostępne?

Rodzaje żarówek ozdobnych

Ozdobne żarówki nie tylko stanowią element dekoracji, ale często też posiadają właściwości energooszczędne. To bardzo modny dodatek, który może również przyczynić się do obniżenia rachunków za prąd. Jakie rodzaje żarówek ozdobnych można znaleźć w sklepach?

  • żarówki Edisona – to ostatnimi czasy najbardziej popularne żarówki ozdobne. Żarówki te są stylizowane wyglądem na żarówki produkowane w pierwszych latach XX wieku. Przezroczysta, szklana obudowa eksponuje żarnik, który jest typu prostego lub ma postać spiralnego drucika. Żarówki te doskonale komponują się w industrialnych wnętrzach, nadając niepowtarzalnego klimatu. Żarówki Edisona są najczęściej LED-owe.
  • żarówki o różnych kształtach – żarówki przypominające kształtem gwiazdę, diament, czy też lampiony. Żarówki o finezyjnych kształtach będą doskonałym akcentem uzupełniającym klimat i wystrój wnętrza.
  • żarówki typu „twist” – to bardzo modne żarówki o unikalnym kształcie. Są to żarówki LED zbudowane z cienkiego świecącego paska uformowanego w różne kształty. Żarówki te nie posiadają obudowy.
  • żarówki kolorowe – żarówki, które świecą w różnych kolorach. Możliwy jest zakup żarówki, która świeci na jeden wybrany kolor lub takiej, w której możemy ustawiać dowolnie wybrany kolor. W przypadku drugiej opcji do żarówki dołączany jest pilot, którym wybiera się kolor.

Gdzie warto kupić żarówki ozdobne?

Żarówki ozdobne stały się na tyle popularne, że możliwy jest ich zakup nawet w marketach budowlanych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ich wybór w takich miejscach może być mocno ograniczony. Jeżeli zależy nam na nietuzinkowym kształcie żarówki i lubimy mieć wybór z szerokiego zakresu asortymentu to warto odwiedzić internetowe sklepy elektryczne. W takich miejscach możliwy jest wybór kształtu, koloru, ale również mocy, barwy, czy też gwintu żarówki.