Marketing i reklama

Niska cena za projektowanie logo to często zaproszenie do problemów!

Wiele firm tych startujących z działalnością na rynku, jak też istniejących na nim od jakiegoś czasu, zainteresowanych inwestycją w projekt logo, szuka jak najtańszego rozwiązania. Uważają, że lepiej przeznaczyć pieniądze na zakup większej ilości towaru czy chociaż w jakieś urządzenia, niż wydawać je na znak firmowy, który ich zdaniem nic specjalnego nie czyni. Jest bo jest. Tymczasem istota znaku firmowego jest znacząca i tylko profesjonalne projekty logo firmy może przynieść jej korzyści. Tylko w ten warto zainwestować.

W dobrej cenie projektowanie logo dla firm

Zacznijmy od tego, czym wyróżniają się tanie i dobre projekty logo do Whiteart.pl. Przede wszystkim najczęściej oferuje je mało doświadczona agencja reklamowa. Ponieważ firma, która bardzo dobrze wie, ile pracy trzeba włożyć w dobry projekt, wyceni ją zupełnie inaczej i będzie oczekiwała większych pieniędzy. Niska cena usługi wiąże się więc z niską jakością pracy. A w efekcie tego tak wykonane logo nie wpływa korzystnie na wizerunek firmy. Wręcz przeciwnie, wywołuje negatywne odczucia u potencjalnych klientów. I tylko ci, którzy dobrze już znają tę firmę, mogą pozostać jej wiernymi klientami. Nowych często trudno jest jej do siebie przekonać. I duży wpływ na to może mieć właśnie logo marki. Niska cena tego znaku może oznaczać, że projektująca agencja reklamowa przy tworzeniu go posługuje się jakimś gotowym szablonem. Może stara się przerobić jakiś znak firmowy konkurencji. Z takich działań mogą wyniknąć tylko same i poważne kłopoty. Dlatego nie powinno się powierzać tego odpowiedzialnego zadania agencji reklamowej – https://www.whiteart.pl, której się nie zna, czy tej, która świadczy te usługi najtaniej.

Jak logo firmy wpływa na jej codzienną działalność?

Logo firmy ma ogromny wpływ na jej działalność. Niby to tylko znak rozpoznawczy, ale ściśle kojarzy się z konkretną firmą. Ma zapadać w pamięci klientów i kreować pozytywny wizerunek firmy. Jeśli będzie budzić złe skojarzenia, trudno będzie przekonać potencjalnych klientów do korzystania z jej usług czy produktów. A niedrogie logo firmowe najczęściej takie właśnie są. Są przede wszystkim niedopracowane, niezgodne z zasadami, jakie obowiązują w projektowaniu takich rzeczy. Przede wszystkim brakuje w nich spójności, zasad posługiwania się nimi. Niska cena czasem wynika też z faktu, iż projektant pomija tak ważne kwestie, jaką jest księga znaku dla logo. Wówczas użytkownik tego logo korzysta z niego na różne sposoby, zamieszcza w różnych miejscach, pomniejsza, powiększa, zmienia kolory i różnie mu to wychodzi. Często znak ten traci swój pierwotny wygląd, a to psuje cały wizerunek firmy. Dlatego raz jeszcze można podkreślić, że tanie logo jest jednak zaproszeniem do niemałych problemów. Mieć takie logo, to lepiej nie mieć go wcale. Choć ogólnie ważne jest, aby tym znakiem firmy się posługiwały. Musi być natomiast wykonany profesjonalnie.

Jak tworzyć profesjonalne logo marki, by uniknąć problemów?

Projektowanie graficzne, tym bardziej gdy koncentruje się na tak ważnych znakach firmowych, jakim jest wspomniane wielokrotnie logo, jest bardzo trudnym zadaniem. Nic dziwnego w tym, że niejedna reklamowa agencja brandingowa ma z tym kłopot i w efekcie tego mocno zaniża ceny swoich usług. Do takich rzeczy trzeba mieć talent, wiedzę, praktykę. Na szczęście są agencje, które rzeczywiście znają się na rzeczy. I to jest sposób na uniknięcie kłopotów teraz i w przyszłości. Najważniejsze jest to, aby dotrzeć do odpowiedniej agencji. Agencji, która wie co to księga identyfikacji logo i zna jej znaczenie. Która potrafi tworzyć oryginalne i wyjątkowe znaki firmowe, choć z drugiej strony proste i łatwo zapadające w pamięci. Takie usługi na pewno będą droższe, ale powstałe logo dla marki będzie godnie reprezentowało firmę. Co więcej, będzie się dobrze z nią kojarzyło. Tworzyło pozytywny wizerunek firmy. Warto więc sprawdzić, jaka jest oferta agencji reklamowej, jakie doświadczenie ma wybrana firma i na tej podstawie wybrać jedną z nich.
Profesjonalne logo firmowe to ważna sprawa dla każdej firmy, niezależnie od tego, czym się zajmuje. Nie należy jednak ulegać niskim cenom i decydować się na słabej jakości usługi, prowadzące do uzyskania marnego logo. To tylko strata pieniędzy i czasu, a także ryzyko utraty pozytywnego wizerunku.