Moda i uroda

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Życie się zmienia, podobnie jak nasze wartości, priorytety i osobiste filozofie, dlatego tatuaże, które kiedyś wydawały się dobrym pomysłem, mogą teraz przeszkadzać i muszą zniknąć z różnych powodów.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Proces usuwania tatuażu składa się z kilku sesji. Pigmenty motywu tatuażu znajdują się w kilku warstwach pod sobą i laser musi je stopniowo rozdzielać. Wiązka laserowa rozpoznaje pigment tatuażu, rozbijając go i rozbijając pigment na mikrocząsteczki. Są one wypłukiwane z organizmu przez układ limfatyczny lub oddzielane przez powierzchowne strupy. Najnowsze technologie laserowe emitują nanosekundowy impuls, który nie nagrzewa otaczającej skóry. Ryzyko powstania blizn lub utraty pigmentu w skórze jest więc minimalne.

Jak przebiega proces gojenia po zabiegu

Uczucie pieczenia po zabiegu może trwać od 30 minut do godziny i jest łagodzone przez schłodzenie skóry, która była poddana zabiegowi. Bezpośrednio po zabiegu tatuaż ma wyraźnie ciemniejszy kolor, ale jest to już oznaką uszkodzenia usuwanego barwnika. Tatuaż jest początkowo przykryty cienkim bandażem. Zaleca się noszenie luźnej odzieży i nie obciążanie okolicy. Po zabiegu należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia oraz stosować silną fotoprotekcję.

Ile czasu zajmie usunięcie tatuażu?

Do usunięcia zwykłego tatuażu amatorskiego potrzeba 1-3 zabiegów. Mocne tatuaże wymagają 3-4 sesji, w skrajnych przypadkach nawet 6-8 zabiegów. Pigmenty motywu tatuażu znajdują się w kilku warstwach jedna pod drugą, dlatego laser musi je stopniowo rozbijać. Ponadto pomiędzy poszczególnymi sesjami należy zachować 6-tygodniową przerwę, aby organizm mógł sobie poradzić z zabiegiem.

Skuteczność usuwania tatuażu zależy od:

  • rozmiaru i położenia tatuażu;
  • koloru i składu tuszu – różne kolory pochłaniają różne długości fal światła, czarny, szary i granatowy są stosunkowo łatwe do usunięcia, czerwony, żółty czy zielony są trudniejsze do usunięcia;
  • funkcjonowanie układu odpornościowego;
  • tatuaże zrobione w profesjonalnych warunkach są przechowywane głębiej, są trudniejsze do usunięcia niż tatuaże amatorskie.

Dlaczego konieczne jest usuwanie tatuażu certyfikowanym laserem?

Trzeba wybierać miejsca, które posiadają sprzęt do usuwania tatuażu renomowanych firm. Nie można również zapominać o wykwalifikowanych pracownikach. Przed zrobieniem jakiegokolwiek tatuażu warto zastanowić się kilkukrotnie bowiem to bardzo poważna decyzja.

[ Treść sponsorowana. ]